Ավարտվեց բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնությունը։ 

Երևանի «Դինամո» մարզահամալիրում փետրվարի 2-6-ը տեղի ունեցավ բռնցքամարտի Հայաստանի երիտասարդների առաջնությունը, որին մասնակցում էին 140-ից ավելի մարզիկներ ու մարզուհիներ։ 

Աղջիկների պայքարում հաղթողներ և մեդալակիրներ դարձան հետևյալ քաշային կարգերում՝ 

48 կգ 
1․ Լուսինե Գևորգյան (Մոնթե Մելքոնյան ՄԴ)
2․ Սեդա Մինասյան (Շիրակ)
3․ Սիրանուշ Ղազանչյան (Գեղարքունիք)

57 կգ
1․ Ջուլիա Լալայան (Վլ․ Ենգիբարյան)
2․ Լաուրա Հովհաննիսյան (Մոնթե Մելքոնյան) 

60 կգ
1․ Աննա Զուռնաչյան (Շիրակ)
2․ Տաթևիկ Ամիզյան (Տորք-Անգեղ)

Տղաների պայքարը ավելի քան համառ էր ու լի հետաքրքիր պահերով։ Բոլոր մարզերից աչքի ընկան Լոռու մարզի բռնցքամարտիկները։ 

48 կգ
1․ Թովմաս Թովմասյան (Լոռի)
2․ Հայկ Հակոբյան (ԵՕՀՊՄՔ)
3․ Արսեն Մկրտչյան (Արարատ)
3․ Հովհաննես Հարությունյան (Լոռի)

51կգ
1․ Արեն Ասլամազյան (Լոռի)
2․ Սամվել Գրիգորյան (Սևան ՄՀԿ)
3․ Սաշիկ Պետրոսյան (Լոռի Դինամո)
3․ Էրիկ Թերզիկյան (Նորք-Մարաշ)

54 կգ 
1․ Գոռ Ազիզյան (Լոռի)
2․ Խաչատուր Մանուկյան (Լոռի Դինամո)
3․ Գագիկ Զոհրանյան (Լոռի)
3․ Սամվել Մկրտչյան (Շիրակ)

57 կգ
1․ Մանվել Պետրոսյան (Արցախ)
2․ Արշամ Շահնազարյան (Էրեբունի քոլեջ)
3․ Ոսկան Ոսկանյան (Շիրակ)
3․ Ռուբեն Անտոնյան (Վլ․ Ենգիբարյան)

60կգ
1․ Սարգիս Շահվերդյան (Արցախ)
2․ Արամ Մարտիրոսյան (Լոռի Դինամո)
3․ Վանիկ Ջահանյան (Լոռի-Դինամո)
3․ Արթուր Գոհարյան (ՀՄՄ)

63,5 կգ
1․ Արթուր Մկրտչյան (ԵՕՀՊՄՔ)
2․ Արման Միսկարյան (Լոռի)
3․ Յուրա Բաբլումյան (Շիրակ)
3․ Խաչիկ Բաղումյան (Էջմիածին)

67կգ
1․ Արես Հակոբյան (Լոռի Դինամո)
2․ Ռոբերտ Ենգիբարյան (Լոռի)
3․ Ալիկ Մհոյան (Մոնթե Մ․ ՄԴ)
3․ Վահե Ավագյան (Դինամո)

71 կգ
1․ Գարիկ Անտանոսյան (Դինամո)
2․ Հայկ Սարգսյան (Կոմիտաս)
3․ Հայկ Գալստյան (Շիրակ)
3․ Ռաֆայել Իսկանդարյան (Վլ․ Ենգիբարյան)

75 կգ
1․ Տարոն Սարգսյան (Վլ․ Ենգիբարյան)
2․ Ալիկ Հովհաննիսյան (Վլ․ Ենգիբարյան) 
3․ Սիփան Ահմադյան (Արարատ)
3․ Սարգիս Համբարյան (Շիրակ)

80 կգ
1․ Համլետ Ադամյան (Վլ․ Ենգիբարյան)
2․ Գոռ Ղազարյան (Գեղարքունիք)
3․ Գարիկ Ավդիշոև (Պատուրյան ՄԴ)
3․ Մելս Խաչատրյան (Էջմիածին)

86 կգ
1․ Աղվան Ալեքսանյան (Չարբախ)
2․ Ջանիկ Սարգիսջանով (Աշխ․ Ռեզերվներ)
3․ Յուրի Խաչատրյան (Դինամո)
3․ Աշոտ Պետրոսյան (Շիրակ)

92 կգ
1․ Ավետիք Հովհակիմյան (Սևան )
2․ Իշխան Հովսեփյան (Վլ․ Ենգիբարյան)
3․ Վաչագան Վարդանյան (Շիրակ)

+92 կգ
1․ Ալբերտ Հարությունյան (Դինամո)
2․ Վասիլ Խաչատրյան (Սևան ՄՀԿ)
3․ Արթուր Գևորգյան (Վլ․ Ենգիբարյան)
3․ Ռոման Մկոյան (Պատուրյան ՄԴ)

 

Թագուհի Մանուկյան 

2008